Дома Тагови ролат со ореви

Таг: ролат со ореви

Многу брз и едноставен РОЛАТ СО ОРЕВИ: Се прави со едноставни...

На многу едноставен начин пригответе вкусен ролат за сечиј вкус. Изматете јајца со уште неколку состојки и испечете нежна кора која можете да ја...

Мене ми е највкусен овој ролат со банани: Без јајца, за...

Ова е еден стар рецепт за ролат со банани, но со малку модернизирани состојки и не содржи јајца. Се подготвува од неколку состојки и...

ОБЛАНДА РОЛАТ СО ОВОШЈЕ: Овој колач секогаш ми е во срцето,...

За овој ролат не ви е потребно ниту рерна, ниту дополнително готвење. Сите состојки се мешаат на рака, се премачкува врз 1 лист обланда...

Ролат со фил од ореви – совршен и без мана (старински...

Главната одлика на стилот на баба ми е тоа што со помалку квасец успева да постигне повоздушеста и помека оревовница. Баба ми има преку...

Штрудла со ореви, мак, рогач и малку млеко

Фото и рецепт: Милијана Бесевиќ Потребни состојки: 600 г брашно, 100 г шеќер, 100 г маргарин или маст/путер, 300 мл млеко, 2 жолчки, 1 сув квасец (7 г), 1 прстофат сол и 1...

Ролат со суви смокви, ореви, брзо се приготвува – одличен за...

Фото и рецепт: Марина Станојевиќ Овој ролат ако додека е свиткан во проѕирна фолија може да го чувате една седмица во фрижидер без да се...