Дома Тагови рецепт за старинска торта со ореви

Таг: рецепт за старинска торта со ореви

Заборавена и малку запоставена старинска торта од мојот тефтер – секој...

Љубов на прв залак, толку вкусна со прекрасна кора и 3 филови. Ретко кој може да ѝ одолее на првиот залак. Торта која е...

Мајка ми имаше најсреќен роденден со оваа торта: Катарина торта, кремаста...

Оваа торта ја направив за првпат, кога мајка ми го прослави 50-от роденден. Таа ги обожава овие старомодни колачи и торти, а оваа торта е...

НАЈКРЕМАСТИОТ КОЛАЧ ВО СВЕТОТ: Комбинација од ореви, какао и ванила, се...

Ова е најкремастиот колач кој некогаш сте го пробале, а сепак содржи испечен бисквит со ореви и какао, а кремот е домашно приготвен од...

КРАЛИЦА МАРИЈА: Најдобар колач чиј рецепт тешко се наоѓа, превкусен, а...

Од многу одамна го барам рецептот за овој кралски колач. Го имам испробано неколкупати во минатото, но никогаш не успевав да дојдам до рецептот....

Чембрлен торта: Малку позната, а има врвен вкус, секој залак е...

Тортата Чембрлен им припаѓа на оние богати, полни со вкус, вистински, старомодни торти каде секој залак е вистинско уживање. Кој и да ја избере...

Торта за која секогаш се бара рецепт: Старомодна торта на нашите...

Рецептот на Сања Радосавлевиќ за една старинска торта ќе ви ги врати спомените. Порано бабите често го подготвуваа овој рецепт во секоја пригода, а...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА: Сите ќе го зборуваат вашиот роденден и слава со...

Ако сакате да имате спектакуларна торта која ќе биде зборувана со години од вашите пријатели, ова е рецептот за најубавата. Денес малку подзаборен рецепт...

Оваа торта се врти во нашето семејство како скап накит: Сите...

Највкусната старинска чоколадна торта со ореви: Десерт со традиција чиј вкус ве маѓепcyва. Рецептот за оваа торта го наследив од мојата баба Љуба (која...

Старинска чоколадна торта со ореви: десерт со традиција чиј вкус ќе...

Највкусната старинска чоколадна торта со ореви: Десерт со традиција чиј вкус ве маѓепсува. Рецептот за оваа торта го наследив од мојата баба Љуба (која ја...

Највкусната старинска чоколадна торта со ореви: Десерт со традиција чиј вкус...

Рецепт и видео прилог на Бокина кујна: Старинска торта со ореви Рецептот за оваа торта го наследив од мојата баба Љуба (која ја нарекуваше “жолто-црна”...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"