Дома Тагови рецепт за маст од гавез

Таг: рецепт за маст од гавез

Од гавезот се прави најдобриот лек за вени, до лето –...

Најефикасните мевлеми за проширени вени ги прават помалку видливи и за 20 дена ги повлекуваат. Генетиката обично игра клучна улога во тоа дали ќе...

Чудо од билки: Гавезот и глогот лекуваат сè од глава до...

Тинктура од најлековитата билка на светот Тинктурата од глог како додаток во исхраната има бројни лековити својства. Глогот содржи многу супстанции кои се ефикасни за...

МАСТ ОД ГАВЕЗ: Најдобриот лек за артритис, коски, зглобови и кожа...

Гавезовата маст е најпозната по нејзиното лековито дејство врз коските, зглобовите и кожата. Често се користи за ублажување на симптомите на артритис, болки во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"