Дома Тагови Рафаело колач

Таг: Рафаело колач

ПОУБАВО ОД РАФАЕЛО: Паша-локуми, многу кремасти колачи за помалку од 10...

Ова се најкремастите колачи кои некогаш сум ги пробала. Вкусот е совршен и многу потсетува на Рафаело колачите, заради кокосот, но уште поубаво. Паша...

Совршени рафаело коцки, морав двапати да ги направам последниве 2 дена,...

I РЕЦЕПТ: Се топи во уста: Рафаело колач готов за 20 минути Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без...

Рафаело топчиња кои се прават за 5 минути

Рецепт и видео презентација на Мои домашни рецепти – Рафаело топчиња за 5 минути, за сите љубители на кокосот, одлични снежни топчиња за секој...

Рафаело торта за која не ви е потребна рерна, а се...

Како се прави Рафаело торта која не се пече. Пробајте супер е, готова е за 15 минути. Рецептот и видео презентацијата е на Силвана...

Колач од кокос и гриз за 10 минути е готов, не...

Рецепт и видео презентација на Бокина кујна – колач од кокос и гриз за 10 минути. Овој ролат се приготвува од кокос и гриз, многу...

РАФАЕЛО КОЦКИ – многу се вкусни и лесно се прават! Готови...

Многу лесен колач, целиот е кремаст, се топи во уста. Потребни состојки: 8 јајца, 8 лажици шеќер, малку прашок за печиво и 200 г кокосово брашно. За крем: 8 жолчки, 8...

Се топи во уста: Рафаело колач готов за 20 минути

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

Рафаело колач, мора да го скриете зошто нема да остане за...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: За кора 6 белки 250 г шеќер 50 г кокосово брашно 100 г брашно 1/2 прашок за печиво 200 мл млеко ЗА ФИЛ: 6 жолчки 2 пудинг од ванила 4 лажици брашно 15 лажици...

Комбинација од ванила, бело чоколадо и лешник: потсетува на Рафаело

Потребни состојки: 5 белки 150 г шеќер 100 г кокос 50 г брашно 1/2 печиво 250 мл млеко за преливање За крем: 750 мл млеко 5 жолчки 4 лажици шеќер 1 пудинг од ванила 2 лажици...