Дома Тагови путер од кикирики

Таг: путер од кикирики

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ ОД 3 СОСТОЈКИ: Брзи и многу вкусни

Чоколадните коцки се едни од омилените десерти кои се јадат во еден залак. Овојпат за вас подготвивме неколку предлози, од кој првиот колач се...

Рецепт за домашен путер од кикирики: Се подготвува за 5 минути...

Путерот од кикирики е дефинитивно најпознатиот намаз од јаткасти плодови, а според многумина и највкусниот. Сосема очекувано, како и главната суровина од која се...

Мелена плазма потопена во чоколадо: ситни колачи кои се прават за...

Најбараните рецепти се оние за брзи, лесни и едноставни колачи без печење кои можат да се послужат за родендени, слави или разни други свечени...

Шарени чоколадни коцки од само 3 состојки

Потребни состојки: 150 г млечно чоколадо 150 г бело чоколадо 250 г путер од кикирики Постапка: На пареа или на тивок оган растопете го млечното чоколадо и путерот од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"