Шарени чоколадни коцки од само 3 состојки

Потребни состојки:

150 г млечно чоколадо

150 г бело чоколадо

250 г путер од кикирики

Постапка:

Loading...

На пареа или на тивок оган растопете го млечното чоколадо и путерот од кикирики. Помешајте ги состојките и излејте во плех обложен со хартија за печење.

Растопете го и белото чоколадо и излејте го врз претходната смеса.

Со виљушка измешајте ги двете смеси така да добиете интересна шара од темно и светло чоколадо.

Изладете на собна температура, па ставете го во замрзнувач, а кога ќе смрзне сечете на коцки.

Loading...