Дома Тагови проблеми во брак

Таг: проблеми во брак

Исповед на разведена жена: Сега некоја друга го милува како што...

Искрена исповед на една жена која се paзвела од својот сопруг: „Бевме во брак 15 години, а сега останав caма поради мојата сyпериорност која...

ЕВЕ ЗОШТО МАЖИТЕ ГИ ОСТАВААТ ДОБРИТЕ ЖЕНИ: Едноставно е, но несфатливо!

Еден од главните парадокси во врските е тоа што мажите ги оставаат добрите жени. Имам пријател кој многу прагматично пристапи кон бракот. Не очекувал...

ДОКТОР МИЛИВОЕВИЌ: Паровите не треба да дозволат родителите да им се...

ДОКТОР ЗОРАН МИЛИВОЕВИЌ: Паровите не треба да дозволат родителите да им го уредуваат животот, мора да постои граница. Психотерапевтот д-р Зоран Миливојевиќ за желбата...

Сакав да се разведам зошто засакав друга жена, ама после ова...

При склучување на бракот му даваме ветување на партнерот дека со него ќе остариме и ќе бидеме заедно во добро и лошо. Од овој...

Само на овој начин успеав да го спасам бракот, а сега...

Постојаните расправии се едни од најчестите проблеми во бракот. Поради постојаните и секојдневни обврски и с трес на кој сме постојано изложени, луѓето се...

Кумата ми го спаси бракот, ми рече еднаш да излезам и...

Кога решив да се венчам пред олтарот со Даниел на 23-годишна возраст, ме предупредија дека сум уште млада, дека љубовта ќе го изгуби својот...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по...

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да пораснете со вашата баба, вашите...

Правилото 3×3 ми го промени бракот: Со маж ми сме посреќни...

Родителството најчесто ја менува секоја врска, а времето што претходно сте го поминувале заедно со партнерот се претвора во континуирана низа одговорности. Ова е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"