Дома Тагови природно лекување со алое вера

Таг: природно лекување со алое вера

АЛОЕ ВЕРАТА Е ЗЛАТЕН ЛЕК: Ако ја помешате со овие намирници,...

Алоето, несомнено се смета за најлековитата билка на планетата. Таа е надалеку позната по тоа дека има големо влијание врз здравјето, а истовремено се...

Смеса за подобрување на видот со алое: совет од офталмолог

Во 1960-тите во една руска oфталмолошка клиника, покрај редовното лекување и медицинска терапија, рускиот лекар, офталмолог и хирург Владимир Петрович Филатов ги советувал пациентите...

Најевтиниот лек на светот: Помага при астма, алергија, проблеми со цревата...

Билката алое вера води потекло од Северна Африка. Нејзиното име потекнува од арапскиот збор „алоех“, што значи „горчлив“. Алоето го добило своето име поради...

Веселина го излечила миомот на матка и го откри рецептот од...

Ракот на ендометриумот на матката е најчестиот карцином на матката, најчестиот малиген тумор кај женскиот репродуктивен систем и четврти најчест карцином кај жените. Најчесто се...

Ова е важна причина зошто треба дома да си имате кактус...

Алое вера е многу корисна билка и затоа е препорачливо да си ја имаме дома. Ќе ви наведеме неколку причини зошто треба да ја...