Дома Тагови природен лек за имунитет

Таг: природен лек за имунитет

Не сум се разболела повеќе од 35 години, чисто гледам и...

Природните лекови постојат уште од дамнешни времиња за лекување или превенирање на одредени болести. Комбинацијата на одредени лековити билки делува зајакнувачки за имунитетот, а...

Пијте сок од расолница: За старите ова беше врвен и многу...

Расолот, односно сокот од кисела зелка, содржи големи количини на витамини B,C,E,K и минерали како што се калиум, калциум, фосфор, сулфур, бакар, цинк и...

Природен тоник-антибиотик: лекува сè од глава до пети, ниедна болест нема...

Ова е најмоќниот природен антибиотик кој ги yништува сите инфекции во телото, а подолу може да го видите и рецептот. Се подготвува од само...

KAPДИОЛОЗИТЕ ПPEДУПРЕДУВААТ: Ова овошје ви го yништува сpцето, богато е со...

Кардиоваскуларните болести се водечка причина за cмpт во светот, а овие намирници се најлоши за сpцето. На секои 43 секунди некој доживува cpцев yдap....

Заобиколете ја аптеката оваа есен со овој едноставен напиток за имунитет...

„Здраво, драги пријатели, јас сум Валентина Машковиќ и со вас сакам да споделам еден многу едноставен лек за зајакнување на имунитетот преку есен и...

ФЕРМЕНТИРАН ЛУК ВО МЕД: Ефикасен природен лек кој ќе ве заштити...

Пишува доктор Анастасија Халдин / НМД.мк / Лукот и медот секој посебно имаат силни лековити својства, а заедно се моќна комбинација. Доколку направите ферментиран...

ВИСОК ПРИТИСОК И ХОЛЕСТЕРОЛ: Медот, оцетот, ѓумбирот и лимонот ги враќаат...

Ова е стар рецепт кој порано се користел за регулирање на високиот притисок, густа к рв и маснотии, а се состои од лук, мед,...

После 7 дена се повлече бронхопневмонијата со овој лек, а белите...

I РЕЦЕПТ Бронхопневмонијата се повлече за 7 дена- после овој лек, белите дробови ви се кристално чисти, испробано. Откако за првпат го објавивме овој...

Ова е топ смеса за имунитет и тешки болести – ја...

Фотографија и рецепт на Емилија Бечиќ – Витаминска смеса за имунитет. Ова е витаминска бомба за имунитет, го користат и луѓе кои поради тешки болести...

Медена комбинација за силен имунитет – потребно е 5 мин за...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти: Комбинации со мед кои ќе го подобрат вашиот имунитет. Потребни состојки: 500 мл мед, 100 г ореви, 100 г бадеми, 100...