Дома Тагови природен лек за имунитет

Таг: природен лек за имунитет

Природен лек за анемија, мевлем за имунитет и сируп за кашлица...

Фото и рецепт: Милица Гвериќ – смеса за имунитет со семе од коприва. Семето од коприва се користи како природен лек за анемични и слаби...

Доволно е да земате само една лажица дневно: Оваа народна мешавина...

Започнете го секое утро со по една лажица од овој народен лек и ќе бидете здрави цела година. Во период кога сме на удар на...

Зајакнете го имунитетот веднаш – Домашен напиток за долга есен и...

Сè што ќе ви биде потребно за да го приготвите овој рецепт, веќе го имате во кујната. Доколку нешто ви недостига, побрзајте и снабдете...

Запишете си го овој рецепт: Го исфрла холестеролот од телото, штити...

За слабеење и топење на мастите: Го чисти холестролот и го исфрла од телото, го подига имунитетот и штити од вирусни инфекции, го регенерира...

Лекарски рецепт за лековита смеса која го јакне имунитетот – се...

Овој рецепт го доби мајка ми од еден лекар зошто бев многу болежлива и ништо не ми помагаше. Откога почнав да го јадам, “да...

Ова е најдобриот лек за коски, штитна жлезда и имунитет –...

Секое домаќинство користи јајца во исхраната, а лушпите се фрлаат. Меѓутоа, тие 90% се составени од калциум, минерал кој е особено важен за здравјето...

Витаминска бомба, чиста есенција од витамини и минерали – Суво овошје...

Фото и рецепт: Владимир Ступар -Мерки немам, јас сето тоа одокативно го приготвувам, со приближно 5 килограми суво овошје, семки и јаткасти плодови и 3...