Дома Тагови природен антибиотик

Таг: природен антибиотик

Д-р Несторовиќ објасни: „Само на овој начин лукот делува како антибиотик,...

Што е она што е лековито во лукот? Како правилно се конcyмира? Дали лукот може да биде алтернатива за оние што од некакви причини...

ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК – РЕЦЕПТ НА БИЛКАРОТ МАРТИН НАЈДОВСКИ: Многу луѓе кои...

Во време на чести настинки и грипови, особено се корисни рецептите за природни лекови кои можат да го зајакнат имунолошкиот систем и одбраната од...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ: За бремени, доилки и лица...

Здраво, јас сум Мелодија. Сега, кога сум мајка и кога дојам, мора да бидам многу внимателна со она што го внесувам во моето тело,...

ЧУВАЈТЕ СИ ГО ЗДРАВЈЕТО: Секој ден јадете по една лажица од...

Од памтивек, медот е познат по своите лековити својства. Истото може да се каже и за куркумата, која иако е релативно нов зачин на...

СТАР ЛЕК ПРОТИВ БАКТЕРИИ ВО ОРГАНИЗМОТ: Може да го користат сите,...

Природен лек против бактериски и вирусни инфекции во телото. Лекот е на природна база, а се користел уште многу одамна за лекување на речиси...

Природен лек за кашлица, стомачни тегоби, инфекции, ревма и акни

Ако го сакате ренот сигурно ви е познато чувството кога ќе семете залак свежо изрендан корен рен - врела топлина од која ви избиваат...

Направен е да ги paзбиe вирусите и бактериите : Ова е...

Природната медицина содржи и широк спектар на производи кои успешно лекуваат инфекции на сосем природен начин, без последици. Ова е најмоќниот лек во светот...

ЧИСТАЧ НА ПАРАЗИТИ: Дивото оригано е најдобриот лек што постои, го...

Ориганото е диво медитеранско растение кое се смета за едно од најлековитите во светот и најсилниот природен антибиотик. Научниците утврдиле дека маслото од диво оригано...

Најмоќниот природен антибиотик кој ги победува сите болести во телото –...

Ова е најмоќниот природен антибиотик кој ги уни-штува сите инфекции во телото, а подолу може да го видите и рецептот. Се подготвува од само...

Д-р Алоска: Жалфијата е природен антибиотик кој го чисти црниот дроб...

Жалфијата е билка позната во традиционалната медицина уште од најстари времиња. Нејзиното латинско име, Salvia officinalis во превод значи „нешто да се спаси и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"