Дома Тагови предјадење за посна слава

Таг: предјадење за посна слава

БРЗИНСКО, ВКУСНО, ДЕКОРАТИВНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Посни солени топчиња, 6 различни од 1...

Вечната дилема за сите оние кои приготвуваат посна слава, е што да подготват, а тоа да биде ново и интересно, поразлично од минатогодишната трпеза....

4 РЕЦЕПТИ – ПОСНИОТ СОЛЕН РОЛАТ Е СОВРШЕНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Се прави...

Речиси и да нема таков кој не ги сака солените ролати. Покрај тоа што се многу вкусни и лесни за јадење, тие се прават...

ПОСНА ТРПЕЗА ЗА СВЕТИ НИКОЛА: најубавите рецепти за предјадење, главно јадење...

За неколку дена се прославува еден од најголемите православни празници, Св. Никола. Ако досега сте немале време да подготвите вкусни посни предјадења и главни...