Дома Тагови празнична торта

Таг: празнична торта

ПРАЗНИЧНА ТОРТА: Сите ќе го зборуваат вашиот роденден и слава со...

Ако сакате да имате спектакуларна торта која ќе биде зборувана со години од вашите пријатели, ова е рецептот за најубавата. Денес малку подзаборен рецепт...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НЕОДОЛИВ КРЕМ: Најсочна, најмека и највкусна, ќе ја...

Одличен празничен колач кој се приготвува за 5 минути, без печење, без јајца, без брашно, без кондензирано млеко, без желатин… Оваа чоколадна торта е...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА: со бел крем и сечкани бадеми, без брашно и...

Овој рецепт мора да си го направите, без брашно и со малку шеќер. Торта со многу убава бела кора и ванилин крем, а одозгора...

БЕЛА ТОРТА: наместо со 24, оваа торта се прави со 1...

Сите ја сакаме раскошната бела торта која се прави со 24 јајца, но сега имам еден 10 пати полесен рецепт за слична верзија на...

ЧЕМБЕРЛЕН ТОРТА: Фантастична торта чиј вкус е незаборавен – прогласена за...

Фантастична торта чиј вкус е незаборавен. Грилијаш лешници, ореви, чоколадо и путер, овие состојки гарантираат уживанција за непцето. Моите веднаш после првиот залак рекоа...

Празнична торта со богат вкус на сникерс, ова мора да го...

Фото и рецепт: Драган Страшеноски Потребни состојки: За една кора: 4 јајца, 4 лажици шеќер, 4 лажици брашно, 1 лажиче прашок за печиво (ова е за една кора, а нам ни...