Дома Тагови празнична торта

Таг: празнична торта

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ПОРТОКАЛ: Ја направив за роденденот на татко ми,...

Првпат оваа торта ја направив за роденденот на татко ми. Беше негова желба, ми рече: „Да биде чоколадна, ама да не е премногу блага,...

ЖОЛТА КРЕМ ТОРТА: Толку вкусна чоколадна торта со ореви што ќе...

Оваа торта е толку убава и вкусна што можете да ја приготвите и во темна варијанта, за што треба белото чоколадо да го замените...

НОВА ТЕОДОРА: Класична торта, кремаста и многу вкусна, со евтини состојки

Ова е една класична торта приготвена според старите рецепти, кремаста и многу вкусна. Не е од оние кои се подготвуваат за пет или петнаесет...

ТЕОДОРА ТОРТА: Оваа торта можам целата сама да ја изедам –...

Теодора тортата се приготвува според стар рецепт со чоколаден фил, но денес може да се сретнат повеќе нејзини верзии. Ви го претставуваме рецептот на...

ПАНАМА ТОРТА: За неа велат дека е една од највкусните торти...

Веруваме дека секој човек си има некоја своја омилена торта, а според популарноста во цел свет и според оставените коментари, се чини дека Панама...

ГРЕТА ГАРБО: Една од највкусните торти со перфектна комбинација од ореви...

Сите кои имале можност да ја пробаат оваа торта, сигурно ќе се согласат дека таа е една од најубавите што постои. Постојат повеќе верзии...

НАЈДОБРАТА ПРАЗНИЧНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Како да излегла од најдобрата светска...

Од само неколку состојки пригответе вкусна, кремаста торта за која нема потреба да печете бисквит. Потребен ви е само миксер кој ќе го вклучите...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ: Кремаста и неодолива, без брашно и...

За претстојните празници направете кремаста и неодолива торта за чија подготовка нема да одвоите повеќе од 15 минути. Ништо не се пече, а готвењето...

ТОРТА ОД 5 СОСТОЈКИ, БЕЗ БРАШНО: Ако сакате да поминете економично,...

Доколку оваа година имате гости за слава или за претстојните празници, најверојатно посакувате да ги послужите со што повеќе вкусна храна од која сите...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА: Сите ќе го зборуваат вашиот роденден и слава со...

Ако сакате да имате спектакуларна торта која ќе биде зборувана со години од вашите пријатели, ова е рецептот за најубавата. Денес малку подзаборен рецепт...