Дома Тагови празнична торта

Таг: празнична торта

НАЈДОБРАТА ПРАЗНИЧНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Како да излегла од најдобрата светска...

Од само неколку состојки пригответе вкусна, кремаста торта за која нема потреба да печете бисквит. Потребен ви е само миксер кој ќе го вклучите...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ: Кремаста и неодолива, без брашно и...

За претстојните празници направете кремаста и неодолива торта за чија подготовка нема да одвоите повеќе од 15 минути. Ништо не се пече, а готвењето...

ТОРТА ОД 5 СОСТОЈКИ, БЕЗ БРАШНО: Ако сакате да поминете економично,...

Доколку оваа година имате гости за слава или за претстојните празници, најверојатно посакувате да ги послужите со што повеќе вкусна храна од која сите...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА: Сите ќе го зборуваат вашиот роденден и слава со...

Ако сакате да имате спектакуларна торта која ќе биде зборувана со години од вашите пријатели, ова е рецептот за најубавата. Денес малку подзаборен рецепт...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НЕОДОЛИВ КРЕМ: Најсочна, најмека и највкусна, ќе ја...

Одличен празничен колач кој се приготвува за 5 минути, без печење, без јајца, без брашно, без кондензирано млеко, без желатин… Оваа чоколадна торта е...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА: со бел крем и сечкани бадеми, без брашно и...

Овој рецепт мора да си го направите, без брашно и со малку шеќер. Торта со многу убава бела кора и ванилин крем, а одозгора...

БЕЛА ТОРТА: наместо со 24, оваа торта се прави со 1...

Сите ја сакаме раскошната бела торта која се прави со 24 јајца, но сега имам еден 10 пати полесен рецепт за слична верзија на...

ЧЕМБЕРЛЕН ТОРТА: Фантастична торта чиј вкус е незаборавен – прогласена за...

Фантастична торта чиј вкус е незаборавен. Грилијаш лешници, ореви, чоколадо и путер, овие состојки гарантираат уживанција за непцето. Моите веднаш после првиот залак рекоа...

Празнична торта со богат вкус на сникерс, ова мора да го...

Фото и рецепт: Драган Страшеноски Потребни состојки: За една кора: 4 јајца, 4 лажици шеќер, 4 лажици брашно, 1 лажиче прашок за печиво (ова е за една кора, а нам ни...