Дома Тагови празнична салата

Таг: празнична салата

СУСАМ САЛАТА: Освежителна салата со пилешко, сирење и кисели краставички, сѐ...

Славските салати заземаат посебно место на трпезата, бидејќи одговараат со сѐ, од предјадења, кифлички и сувомеснато до печено месо. Овие салати специјално се осмислуваат...

ЛАДНА САЛАТА СО ПЧЕНКА – Мојата омилена, десетина луѓе ми се...

Салатите се омилените зимски предјадења кои се послужуваат на претстојните слави и празници. Од рyска, до пилешка, компирова, Мимоза, Урнебес и многу други кои...

ДЕЛИКАТЕС САЛАТА КОЈА СЕ СЕЧЕ КАКО ТОРТА: многу декоративна, украс за...

Кога првпат ја пробав оваа салата многу бев изненадена од процесот како е направена и си реков, ова може да го направи само професионалец....