Дома Тагови посно предјадење

Таг: посно предјадење

БРЗИНСКО, ВКУСНО, ДЕКОРАТИВНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Посни солени топчиња, 6 различни од 1...

Вечната дилема за сите оние кои приготвуваат посна слава, е што да подготват, а тоа да биде ново и интересно, поразлично од минатогодишната трпеза....

3 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА на брз и едноставен начин, се добива многу...

Кога станува збор за посните слави и посните предјадења кои се омилени на трпезите, мора да забележиме дека денес има многу поголем избор на...

4 РЕЦЕПТИ – ПОСНИОТ СОЛЕН РОЛАТ Е СОВРШЕНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Се прави...

Речиси и да нема таков кој не ги сака солените ролати. Покрај тоа што се многу вкусни и лесни за јадење, тие се прават...

Посно и евтино ладно предјадење: Од истата смеса може да се...

Рецепт и видео презентација на Драгана Михајловиќ од „Направи Сама-Идеи за креативци” – Посно предјадење: 3 вида топчиња од една смеса. Ова е одличен...

3 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА: Брзо се приготвуваат, многу вкусни, а руската салата...

Посните кифлички и pycката салата се секогаш одлично решение за празнична трпеза. Ви предлагаме 2 посни ролата, едниот со спанаќ, другиот со ајвар. И...

ЧЕТИРИ ПОСНИ СОЛЕНИ ТОРТИ: готови се за 15 минути а трпезата...

Најбогатата слика на посна славска трпеза се солените торти кои всушност многу лесно се приготвуваат а изгледаат спектакуларно... Многумина нема да ви веруваат дека за...

6 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА ЗА СЛАВА: Вкусни и брзи рецепти, потполно поинакви...

Здраво на сите, денес ќе ви ги откријам моите шест фаворитни славски предјадења кои се одлични не само по вкус, туку и по изглед....

ПОСНО И ЕВТИНО: Од истата смеса може да се направат повеќе...

Рецепт и видео презентација на Драгана Михајловиќ од “Направи Сама-Идеи за креативци” – Посно предјадење: 3 вида топчиња од една смеса. Ова е одличен...

Посно и евтино предјадење: Од истата смеса може да се направат...

Рецепт и видео презентација на Драгана Михајловиќ од “Направи Сама-Идеи за креативци” – Посно предјадење: 3 вида топчиња од една смеса. Ова е одличен...

Посна торта од спанаќ – превкусна, иако е посна

Фото и рецепт: Јована Потребни состојки: 23 лажици брашно (1 лажица околу 20 г, не преполна), 200 г обарен спанаќ, 100 мл масло, 100 мл газирана вода, 100 мл пиво, 1...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"