Дома Тагови посно медено срце

Таг: посно медено срце

ПОСНО, БЕЗ ЈАЈЦА И МЛЕКО: Неодолив старински колач – нема кој...

Меденото срце е од оние старински, миризливи и сочни колачи кои никого не оставаат рамнодушен. Се прави многу брзо, лесно и од евтини намирници...

КАКАО КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Евтин и многу вкусен посен колач

Овој колач кој уште се нарекува и „медено срце“ е еден од највкусните посни колачи кои совршено одговараат со шолја кафе или топол чај....

ПОСЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Mе воодушеви со вкусот, двапати го правам едноподруго

Овој колач уште се нарекува и „Посно МЕДЕНО СРЦЕ“ иако во себе не содржи мед, а рецептот го добив од мојата драга пријателка Виолета....

Посно медено срце, сочно, меко како душа, секој залак се топи...

Фото и рецепт: Даринка Николиќ – Медено срце. Ова е најдобриот рецепт за медено срце од сите кои досега ги имам испробано. Го печев во...

Посно медено срце со мерки на лажица, лесен и вкусен колач

Фото и рецепт: Билјана Николиќ Потребни состојки: За мерка се користи јогуртна чаша од 180 г или 200 мл 1+ ½ чаша вода 1 чаша шеќер 2 ½ чаша...