Дома Тагови посни плескавици

Таг: посни плескавици

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ: Освен што ќе ве заситат, тие се исклучително многу...

Посните плескавици се одлична идеја за ручек или како прилог за главното јадење, особено во денови на пост. Плескавиците може да се приготвуваат од...

Aко имате грав и праз, направете СУПЕР ПОСНИ ЌОФТИЊА за Бадник...

Користете евтини состојки за да направите јадење кое можете да го послужите за ручек, но и за Бадник. Гравот е една од омилените намирници...

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ (без соја): Многу се вкусни и здрави, а евтини

Го испробав рецептот на Верица Николиќ и без воодушевена, не само јас туку и сите членови на семејството, дури и оние кои не постат....

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ ОД РЕРНА: Ги правам често, брзо и евтино, ги...

Овие плескавици ни се многу вкусни иако се вегетаријански и не содржат трошка месо. Редовно ги правам во време на пост, а кога не...

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ И ЌЕБАПИ (Без соја): Толку се вкусни и здрави,...

Рецепт на Бојана. Ова е еден од најдобрите посни рецепти кој вреди да се проба. Домашните го обожаваат, па често ги приготвувам и кога...

Ако не знаете што да приготвите – еве предлог: ПОСЕН РУЧЕК

Вкусен и богат ручек само од зеленчук. Одличен е кога сакате да приготвите оброк без месо, кога постите или пак кога немате идеја за...