Дома Тагови посни колачи за слава

Таг: посни колачи за слава

ПОСНИ БЕЛИ КОЛАЧИ СО ОРЕВИ: Од сите колачи на славата, за...

Одамна го барав овој рецепт, а кога видов дека Бранка го објавила, многу се израдував. Одамна го имав пробано и знаев дека се приготвува...

ПОСНА ТОРТА СО СУСАМ И ГОТОВИ КОРИ: На славата сите ме...

Cупер економична и вкусна торта која одлично се сече на коцки или квадари по желба, излегува во голема количина и совршена е за слави,...

ПОСНИ КОЛАЧИЊА: ако не ми го кажеше свекрва ми рецептот, немаше...

Толку се вкусни, како што името кажува, таков е и вкусот – буквално медени, се топат во уста. Свекрва ми ми го кажа рецептот...

БРЗИ ПОСНИ ОБЛАНДИ: За само неколку минути ќе добиете многу вкусен...

За сите вас кои немате многу време за приготвување на комплицирани торти и колачи, ви ги предлагам овие прекрасни обланди кои се исклучително вкусни....

ПОСНИ ЖЕРБО БОМБИЦИ: Најубавите ситни колачи, вкусни, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ – според рецептот на Наталија. Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити...

6 РАЗЛИЧНИ СЛАВСКИ КОЛАЧИ – ПОСНИ: Запишете си ги овие рецепти,...

РЕЦЕПТ 1 - ПОСНИ БОМБИЦИ СО ВКУС НА ПОРТОКАЛ. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 замрзнат портокал, 100 г посен маргарин, 250 г мелен посен бисквит, 150...