Дома Тагови плескавици од компир

Таг: плескавици од компир

ПОСНИ ПЛЕСКАВИЦИ: Освен што ќе ве заситат, тие се исклучително многу...

Посните плескавици се одлична идеја за ручек или како прилог за главното јадење, особено во денови на пост. Плескавиците може да се приготвуваат од...

САМО ЗА ВИСТИНСКИ ГУРМАНИ: Плескавици од компир идеални за брз ручек

„Брамборак“ се компирови „палачинки“ кои ни доаѓаат од чешката кујна. Овој стар рецепт добро им беше познат на нашите баби кои редовно го приготвуваа....

ПРВОКЛАСНИ ПЛЕСКАВИЦИ БЕЗ МЕСО: Трик кој ќе ве воодушеви, гурманите ги...

Гурмански специјалитет кој нема да ве остави рамнодушни. Во едно седнување ќе се „смачкаат“ сите плескавици. Кај нас дома, кога ќе ги направам се...

ПЛЕСКАВИЦИ ОД КОМПИР: Евтино јадење со крцкава и златна коричка, брзо...

Многу брз, едноставен и вкусен оброк. Плескавиците од компир полнети со малку кашкавал се евтино и едноставно јадење кое можете да го јадете самостојно...