Дома Тагови плазма торта

Таг: плазма торта

„Плазма шнит торта„ – супер колач за сите пригоди, сите ќе...

Одличен колач-торта, првпат го направив за Велигден. На децата многу им се допадна, додуша и ние повозрасните бевме воодушевени... Потребни состојки: 5 јајца 5 лажици брашно 5 лажици...

Плазма торта: само ќе речам – СОВРШЕНА!

Оваа торта беше главен хит на роденденот на син ми и сите ми го бараа рецептот, па еве ќе го споделам и со вас. Потребни...

Брза плазма торта која се прави за 15 минути

Потребни состојки: 500 г плазма мелени бисквити 200 г мелени лешници/ореви 200 г шеќер во прав 200 г путер/маргарин за колачи 100 г чоколадо (млечно или за готвење) 200 мл...