Дома Тагови плазма торта

Таг: плазма торта

Плазма сладолед торта во неодолива комбинација – брза подготовка за освежителен...

Јагоди и плазма во совршена комбинација. Измати, измешај и олади. Освежителна сладолед торта. Можете да ја правите во каков облик сакате, а наместо јагоди...

РАСКОШНА БИНГО ТОРТА: Повкусна е од обичната ресана торта, со плазма...

Секоја домаќинка има свој рецепт за јафа торта, а најмногу се разликуваат по неколку состојки, но една од најпопуларните и најпознатите е „бинго“ тортата....

МАГИЧНА ТОРТА: 6 лажици од ова, уште 6 од она, и...

Mинатиот викенд ми дојдоа неколку пријателки на гости и бидејќи немав многу намирници дома, решив да ја направам тортата на баба ми, која таа...

ПЛАЗМА ТОРТА: Се прави за 10 минути, не се пече и...

За оваа торта не треба да вклучувате рерна, многу брзо и лесно се приготвува а излегува многу вкусна. Слоевите убаво се прилепуваат еден на...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 16 МИНУТИ: Нема побрза, а толку вкусна и...

Едноставен рецепт за приготвување, а потребни се само 5 состојки. За да излезе во ваква форма како од фотографијата, потребен ви е долгнавест и...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 10 МИНУТИ: Не се пече, брзо се прави,...

Оваа торта секогаш ја вадам „од ракав“ кога немам многу време, а сепак сакам да ги засладам моите гости со нешто вкусно и убаво....

СЕ ТОПИ ВО УСТА: Брза плазма торта без печење со оригинален...

Тортата има неодолив вкус, целата е кремаста, а сепак компактна и убаво се сече на правилни парчиња, што ја прави идеална за родендени и...

ТОРТА ВО 3 СЛОЈА ЗА 5 МИНУТИ: Освежителна, лесна, лапни голтни

Оваа торта е лесна и освежителна како сладолед, а толку едноставна за приготвување што и дете може да ја приготви. Одлична за родендени секаква...

Наједноставниот ПЛАЗМА КОЛАЧ во светот: Готов е за 10 минути, со...

На многу лесен и едноставен начин направете торта-колач за кој сите ќе ви бараат рецепт. Можат да го направат и почетници во кујната, бидејќи...

КРЕМ ТОРТА СО СУВО ОВОШЈЕ: без печење, лесна постапка и за...

КРЕМ ТОРТА СО СУВО ОВОШЈЕ. Мора да признаеме дека највкусни се оние торти кои се целите исполнети во крем, а меѓу нив има уште...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"