Дома Тагови Пита со тиквички

Таг: Пита со тиквички

Брзо и евтино – оваа излеана пита со тиквички ќе ја...

Здраво драги мои. Оваа едноставна пита кога еднаш ќе ја пробате, ќе ја правите 100 пати. Неверојатно е мека, сочна и вкусна со шолја...

Сочна и вкусна пита со тиквички каква досега не сте пробале,...

Рецепт и видео: Валентина Машковиќ Добро утро драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. Тиквичките се секогаш добредојдени на нашата трпеза, без разлика на тоа како...

Разлеана пита – за 15 минути готов ручек, а сопругот беше...

Евтино и едноставно јадење, а многу вкусно. Потребни состојки: 1 помала тиквица, 500 мл кисело млеко или јогурт (може и млеко), 3 преполни лажици брашно, 3 преполни лажици пченкарно...

Превкусна пица-пита со тиквички! Прсти да излижеш

Многу вкусна галета или пица со тиквички! Потребни состојки за тесто: 160 г брашно Прстофат сол 110 г ладен путер 60 мл кисела павлака 2 мали лажички лимонов сок 60 мл...

ПИТА ОД ТИКВИЧКИ – одлична за брза вечера со чаша јогурт

Потребни состојки: 3 јајца 100 мл масло 500 г рендани цедени тиквички 1 главица кромид 1 лажица сечкан магдонос 100 г сирење (фета или некое масно сирење) 300 г брашно 1 прашок...

Сите што ја пробаа питата “паднаа во несвест” од што е...

Пита со тиквички: “Сите што ја пробаа питата “паднаа во несвест” од што е убава, па морам пак да ја направам”. Потребни состојки: 1 пакување готови...

Брза пита со тиквички – одлична за вечера

Потребни состојки: 3 јајца 100 мл масло 500 г рендани и исцедени тиквички 1 главица кромид 1 лажица сечкан магдонос 100 г фета или друго немасно сирење 300 г брашно 1 прашок...