Дома Тагови Пита со тиквички

Таг: Пита со тиквички

ВАКА СКОПЈАНКИТЕ ПРАВАТ ПИТА СО ТИКВИЧКИ: Испробајте ја зашто навистина е...

Рецепт на Скопјанка. „Редовно правам пити, но досега никогаш претходно не сум направила со млади тиквички, кои инаку ги обожавам. Се изненадив каков одличен...

САМО ИЗРЕНДАЈТЕ ТИКВИЧКИ И КОМПИР: Оваа пита ќе ве воодушеви со...

Едноставно и многу пристапно јадење за сите. Овој оброк докажува дека јадењето може да биде вкусно и без месо. Моцарелата на крај сама ја...

МАКЕДОНСКА ПИТА-ПАЛЕНТА: Брза излеана тенка пита со тиквички, многу вкусна и...

Баба ми која потекнува од Егејот ме научи да ја приготвувам оваа пита. Таа велеше дека во нашето семејство постои традиција девојчињата да учат...

Кога немам време или сум уморна ја правам ОВАА ПИТА ОД...

Кога тиквичките ги има во изобилство, зошто да не ги искористиме максимално. Оваа пита би сакала да ја приготвувам и кога не е сезона...

Оваа пита ќе ви „легне“ на душичката, многу е вкусна и...

Ова е еден брз и многу лесен рецепт за пита со тиквички која е многу вкусна. Има преубав декоративен изглед, јас одлучив да ја...

Питата излезе толку вкусна, сите се сладевме од неа, мека-памук, сега...

Денес за појадок одлучив да спремам нешто евтино, брзо и вкусно, а питата која ја запишав во тефтерот пред некое време ми се погоди...

ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ И МЕЛЕНО МЕСО: Во неа се вљубив...

Толку сочна и толку вкусна, не верував дека толку добро ќе излезе. Оваа пита им ја препорачувам на сите да си ја направат, а...

Неодоливо вкусна пита со готови кори, тиквички и сирење

Син ми цела недела беше на гости кај баба му и братучедите. Помеѓу целиот куп материјал за раскажување колку доообро и вака и онака...

Брза излеана пита со тиквички, едноставна, а многу вкусна, одлична за...

Рецепт со видео прилог на Том Филос. Рецептот е одличен, без грешка! Искористете ја сезоната на тиквичките и пригответе брз, а здрав и вкусен оброк...

Пита со тиквички на поинаков начин, здраво и вкусно, лесно се...

Лесна пита, брзо се приготвува и многу е вкусна. Потребни состојки: 1 тиквица од 200 г, малку сол, 2 јајца, 150 г кисела павлака, 150 г рендано сирење, 3 лажици пченичен...