Дома Тагови пиперки

Таг: пиперки

ПЕЧЕНИ ПИПЕРКИ ВО ПАВЛАКА: Брзо и сочно јадење, прсти да излижеш

Рецептите со пиперки се секогаш добредојдени, бидејќи обезбедуваат евтини, а многу вкусни оброци кои може да се јадат во кој било период од годината....

МАРИНИРАНА ПИПЕРКА ПОЛНЕТА СО СИРЕЊЕ А ПОСЛЕ ЗАПЕЧЕНА: Толку лесно, а...

Најпрво пиперката се обарува, а потоа се полни со сирење и на крај се потпекува и се добива многу вкусно јадење на кое никој...

КАКО ДА НАПРАВИТЕ „КРАСАТКИ“ ПИПЕРКИ ЗА 10 МИНУТИ: Вкусна зимница која...

Во сезона на приготвување на зимници не пропуштајте го овој брз и лесен рецепт за красатка пиперка. Красатката пиперка може да се подготви на...

Вакви пиперки нема ниту во најдобриот ресторан – се печат во...

Испробајте го овој рецепт, а кога ќе ги вкусите пиперките ќе се покаете што не сте приготвиле двојна количина. После овој рецепт повеќе нема...

ВКУСНИ ПИПЕРКИ ВО ПАВЛАКА: Од само 3 состојки направете го најдобриот...

Кој ги пробал полнетите пиперки со павлака, знае колку се вкусни. Буквално во секој залак се yжива. За овој рецепт се користат исклучиво жолти...

Пегланите приперки ги правам многу лесно и брзо, а остануваат цврсти...

Ова е омилената зимска салата која може да се послужи како прилог со различни јадења. Ќе ви претставиме два едноставни рецепти за „Пеглани пиперки“,...

Ова ми е највкусното мезе за со ракиичка: Пиперки сомборки полнети...

Кој ги пробал полнетите пиперки со павлака, знае колку се вкусни. Буквално во секој залак се yжива. За овој рецепт се користат исклучиво жолти...

ЦЕПКАНИ ПИПЕРКИ: Оваа зимница-салата мора да ја имате: стар и проверен...

Оној кој еднаш ќе го проба ова јадење, ќе го прави секоја година: Цепкана пиперка. Стар добар рецепт, задолжителен дел од зимницата, обемно и...

ПЕЦКАНИ ПИПЕРКИ: Зимница за 15 минути без конзерванси и пастеризација, вака...

Подгответе пиперки во тегла на сосем едноставен и брз начин, без конзерванси и пастеризација. Ова е стар рецепт кој го користеле нашите мајки и...

ПОСНА ПОЛНЕТА ПИПЕРКА – ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Вака пригответе ја и...

ПОСНО ЈАДЕЊЕ: Рецепт и видео прилог на Јелена од „Кај Баба На Гости” Бабина Кујна (Kod bake u gostima) – посни полнети пиперки. Многу...