Дома Тагови пилешки гради

Таг: пилешки гради

ПИЛЕШКИ ПРСТИ – Децата буквално би ги јаделе секој ден, толку...

Пред неколку години го пробав овој рецепт и сега стана многу чест додаток при разни дружења, но децата многу ми го бараат и за...

Денешниот ручек беше толку вкусен што ми побараа утре пак да...

Многу вкусно и сочно јадење! Потребни состојки: 500 г пилешко бело месо или мелено месо по ваш вкус 2 мали изрендани тиквички 3 млади кромитчиња 4 лажички ситно сечкан...

Ручек прсти да излижеш: пилешки шницли на компир

Потребни состојки: 500 г пилешко филе 700-800 г компир сув зачин сол, црн пипер 2 јајца 200 мл кисела павлака 50 мл масло 20 г путер Постапка: Компирот излупете го, измијте го убаво и...

Ова е најдобриот рецепт за пилешко – ќе ви биде жал...

Веројатно сте слушнале за познатиот Хаселбек полнет компир, но дали знаевте дека и пилешкото месо може да го приготвите на истиот начин. Имено, прво треба...

Пилешки шницли во крцкава обвивка – прсти да излижеш!

Потребни состојки: 700 г бело пилешко месо 4 компири 2 јајца 1 главица кромид 3 чешниња лукче 2 лажици мајонез 2 лажици кисела павлака 3 лажици брашно 2 лажици сечкан магдонос Сол, црн пипер Масло 200...

Едно од овие три парчиња месо не смеете да го купувате...

Пилешкото месо веќе подолго време се смета за едно од најздравите видови месо и претставува одличен извор на животински протеини. Затоа повеќето од нас...