Дома Тагови Павлова торта

Таг: Павлова торта

Ова ми е најубавата торта: Целата е во крем, а кората...

Koментар од читателка која го пробала рецептот: „Ги мешаш јагодите (со рачен миксер или во блендер) и овошниот сос го ставаш како прелив.. Јас...

СНЕЖНА ТОРТА СО ПАВЛАКА: без печење, за сите љубители на кремастиот...

Брза торта од слатка и кисела павлака со лешници и ореви, само матете и редете. Еден од најдобрите рецепти за бела, снежна торта, мојата...

ПАВЛОВА ТОРТА: Евтина и лесна, а најубава и најосвежителна летна торта

Ова е една од најубавите торти и по вкус и по личнотија. Раскошна е со својот изглед, а со вкусот нема кого не го...

ПАВЛОВА ТОРТА: снежно бела за сите љубители на целуфки

Фото и рецепт: Елена Мишковска Фото: Снежанка Жанче За кората, основен рецепт: 5 белки 1 прстофат сол 200 г шеќер 1 лажица густин/нишесте/скроб 1 лажица алкохолна киселина или лимонов сок Постапка: Велките се...