Ананас торта која НЕ СЕ ПЕЧЕ – брзо и едноставно

Потребни состојки:

1 пакување пишкоти 200 г

1 АБЦ сирење 200 г

100 г шеќер во прав

1 кесичка желатин

1 кесичка прелив за торти

1 конзерва ананас 580

500 мл слатка павлака

Сите детали, како да се приготви тортата погледнете ги во видеото:

Видео:

Претходна статијаИзвлечете ја тапата од шишето за само неколку секунди и не дозволувајте да ви се расипе моментот
Следна статијаСлатки полжавчиња со пудинг од ванила и суво грозје