Дома Тагови панцероти

Таг: панцероти

ВКУСНИ ПАНЦЕРОТИ ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО: Излегуваат многу парчиња, најдобар рецепт

Панцеротите се омилените печива кои се прават со генерации во семејствата. Тестото е многу едноставно, најчесто бесквасно и се замесува за кратко време. Однатре...

Панцероти од рерна кои ги правам со години, олку убави не...

Се подготвуваат брзо, многу се меки и убави дури и наредниот ден. Остануваат меки и свежи долго време под кујнска крпа (за да не...

ПАНЦЕРОТИ ОД РЕРНА, МЕКИ КАКО ДУША: Брзо се приготвуваат, многу се...

Брзо се приготвуваат, многу се вкусни дури и следниот ден се многу меки и свежи. Сигурна сум дека ќе ви се допаднат, ова се...

Рецепт за најдобрите калцони – кога ќе гризнеш во крцкавото тесто,...

Рецепт и видео презентација на Том Филос. Затворените калцони приготвени по овој рецепт имаат одличен вкус изгледаат совршено. Тестото е фино и меко, однадвор...

Најмеките панцероти од рерна: брзо се приготвуваат, многу се вкусни

Брзо се приготвуваат, многу се вкусни дури и следниот ден се многу меки и свежи. Сигурна сум дека ќе ви се допаднат, ова се...

Чебурек-панцероти без квасец: Децата бараа – мама исполнува желби

Чебурек или чебуреки, кој како го нарекува е вид на брза храна, лепињи кои според изгледот потсетуваат на панцероти или калцони, но тоа не...

Совршено тесто без квасец и млеко, идеално за ужина или појадок

Потребни состојки за тесто: 750 г брашно 500 г кисела павлака 1 ½ лажичка сол 1 лажичка шеќер 200 г путер/маргарин 2 кесички прашок за печиво 3 јајца За ФИЛ: 200 г пилешка...