Дома Тагови падобранци со ореви и биксвити

Таг: падобранци со ореви и биксвити

4 РЕЦЕПТИ ЗА ПАДОБРАНЦИ: Колачите од нашето детство и денес се...

Мојот зет ги обожава, а штом тој ги оцени со десетка, значи дека колачиве навистина вредат. Позните се од нашето детство кога често се...

ПАДОБРАНЦИ – превкусни, ги правам често зошто спаѓаат во оние “лапни-голтни”...

Превкусни пуслици – падобранци, одвнатре меки и сочни а однадвор крцкави. Потребни состојки: 6 белки 300 г шеќер 400 г мелени ореви 100 г мелени бисквити малку лимонов сок Постапка: Изматете ги...

4 РЕЦЕПТИ во кои се потребни само белки или само јајца...

Понекогаш во некои рецепти потребни се само белки или само жолчките, па ова се четири рецепти кои може да ви послужат како идеја како...

Падобранци со мелени ореви и биксвити – се топат во уста!

Фото и рецепт: Слаѓана Рожа Потребни состојки: 3 белки 300 г шеќер во прав 150 г мелени ореви 150 г плазма бисквити За крем: 3 жолчки 1 ред чоколадо 50 г шеќер во...