Дома Тагови овошна торта

Таг: овошна торта

ПАНЧО ТОРТА – Најпозната и нереално вкусна, се прави многу брзо...

Панчо тортата е една од најпознатите, богати торти која се послужува за родендени, слави и други значајни прослави. Се прави навистина лесно, така што...

КАПРИ ТОРТА: Освежителен десерт кој ќе ве освои со комбинацијата од...

На многу лесен и едноставен начин пригответе ја вкусната торта позната како „капри“, а која го обележа нашето детство. Овој колач е толку кремаст...

Новогодишен кремаст десерт за 10 минути, без рерна, без желатин и...

Ако ви здодеаја брзите торти кои се приготвуваат со кондензирано млеко, желатин и маскарпоне, тогаш испробајте нешто ново. Оваа кремаста торта ја приготвив за...

Овошна торта за 10 минути: Нема печење, чиста работа со овој...

Мора да признаеме дека највкусни се оние торти кои се целите исполнети во крем, а меѓу нив има уште некој вкус кој се издвојува...

СЛАДОЛЕД ТОРТА ОД ЈАГОДИ: Без печење, за 15 минути е готова

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

ОВОШНА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ: Сè измешајте и имате готов десерт...

Ако ви дошле ненајавени гости, а вие немате со што да ги послужите, не гpижете се - додека да го сварите кафето и оваа...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ, кремаста и сочна, повкусна е од...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ - кремаста и сочна, повкусна е од сладолед. Рецепт на Драгана од каналот Направи Сама - Идеја за Креативци....

ТОРТА КРЕМАСТА ЛЕДЕНА УБАВИЦА: Со неодолив вкус, се топи во уста,...

ЛЕДЕНО НЕБО - ТОРТА со неодолив вкус, а секој залак се растопува во уста. Многу брзо и лесно се приготвува. Пробајте ја, ќе видите...

ТОРТА СО БАНАНИ: Многу брза и едноставна подготовка, сите ми го...

Многу брза и едноставна торта која можете да си ја правите секој ден, а многу е вкусна и може убаво да се декорира, па...

БРЗА И ЛЕСНА: Овошна торта без печење, за половина час е...

Нашата драга пријателка Рената Трајчевска овојпат ги надмина очекувањата на сите и направи чизкејк за сите пофалби! На ова ремек дело можат да и...