Дома Тагови овесни снегулки

Таг: овесни снегулки

ОВЕС, БАНАНА, КАКАО: Не сте пробале ништо подобро – овој рецепт...

Имате дома овесни снегулки и понекогаш си приготвувате овесна каша или појадок, но не знаете што друго да направите со нив? Тогаш запишете си...

ПАЛАЧИНКИ СО СПАНАЌ: Многу се вкусни и заситни, мене ми помогнаа...

Солените палачинки со зеленчук се многу здрави и вкусни, можат да заменат и цел оброк, па затоа се идеални за сите оние кои се...

Овесни снегулки, банана, какао – не сте пробале ништо подобро, овој...

Ако имате дома овесни снегулки, но веќе ви здодеало и не знаете што со нив, тогаш овој рецепт е токму за вас. Многу брза...

БРЗО И ЗДРАВО: Земете овесни снегулки, какао и банани, па направете...

Направете го овој десерт од само неколку состојки, за 10 минути. Сладете се без грижа на совест, бидејќи овој колач нема глутен, нема шеќер...

МНОГУ ЗДРАВ КОЛАЧ: Само 3 состојки, без шеќер, за 5 минути,...

За сите кои внимаваат на своето здравје и својата фигура, како и сите вегани, треба да си го запишат овој рецепт затоа што навистина...

ДИЕТАЛЕН ЧОКОЛАДЕН ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Без брашно, без шеќер, без...

Со оваа чоколадна торта ќе внесете многу корисни состојки во вашиот организам. Многу е вкусна, едноставна и се приготвува многу брзо. Не ви е...

Лек кој ги испира сите болести од организмот – после овој...

Овесот е житна култура која е многу богата со разни витамини, како Б и Е. Исто така, содржи минерали како магнезиум, калиум, магнезиум, фосфор,...

Секое утро јадете овесна каша и ќе ви се случат овие...

Oвесот се вбројува во најздравите житарки наменети подеднакво за сите, и за оние кои се здрави и за оние кои патат од хронични заболувања....

Евтин чај од овес: го бутка притисокот и холестеролот, го смирува...

Високиот крвен притисок го загрозува здравјето на срцето и крвните садови, а го зголемува и ризикот од инфаркт и мозочен удар. Зголемен холестерол исто така,...

Со овој утрински напиток цревата ќе ги празните неколку пати во...

Лекарите обично тврдат дека мрзливите црева и нивното нередовно празнење се главниот виновник за вишокот на масно ткиво кое се таложи на стомакот, бидејќи...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"