Дома Тагови овесна каша

Таг: овесна каша

Нашите баби со причина го јадеа ова едноставно јадење со леб:...

Kога старите порано советувале, да си го пазиме телото на млади години, за да нè служи на старост, тоа не било кажано напразно. Она...

МИЛАН СЕ ПОФАЛИ: „Овој појадок ми помогна да намалам 45 кг“,...

Милан од Србија, кој неодамна се прослави со големиот подвиг и успеа да ocлабе 45 килогpaми за caмо 6 месеци, честопати за јавноста открива...

Милан се пофали дека овесната каша му помогнала да намали 45...

Милан од Србија, кој неодамна стана познат на социјалните мрежи по тоа што успеа да ocлабе 45 кг за caмо 6 месеци ги попyлаpизиpа...

ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈЗДРАВ ПОЈАДОК ВО СВЕТОТ: Го намалува ризикот од рак...

После една седмица редовно конcyмирање на овој појадок, ќе забележите дека варењето и воопшто целата дигестија е многу подобрена, а вашето тело секојдневно ќе...

Ја прашав мојата пријателка како успеа да се стопи за толку...

Секако дека свеста е еден од најважните моменти кога ќе одлучите да го „ремоделирате“ вашето тело. Ако не сте задоволни од вашиот изглед и...

Онколошка диета: хранете се вака за никогаш да не добиете рак

Онколозите советуваат дека не постои рецепт за совршено здравје, но храната може да ни помогне да се чувствуваме подобро и да го намалиме ризикот...

Мајка ми има 58 години, а изгледа на 40, тајната за...

Мајка ми има 58 години, а изгледа како да има 40. Тајната за нејзиното младолико лице се крие во оваа чудесна маска, чиј рецепт...

Секое утро јадете овесна каша и ќе ви се случат овие...

Oвесот се вбројува во најздравите житарки наменети подеднакво за сите, и за оние кои се здрави и за оние кои патат од хронични заболувања....

Милан се пофали дека овесната каша му помогнала да се ослободи...

Милан од Србија, кој неодамна стана познат на социјалните мрежи по тоа што успеа да ослабе 45 кг за само 6 месеци ги популаризира...

Една мала чаша прави чудо – Смеса која ја исфрла слузта...

Оваа смеса особено се покажала како делотворна за ублажување на детската кашлица и враќање на имунитетот. Овој рецепт е наменет за деца кои со...