Дома Тагови овес

Таг: овес

ЧОКОЛАДНА ТОРТА ОД 4 СОСТОЈКИ – БЕЗ ЈАЈЦА И БРАШНО: Како...

Според рецептот на Александар, подгответе ја оваа многу вкусна и освежителна торта со јагоди. Како што пренесува тој, ќе ви бидат потребни само 4...

МИЛАН СЕ ПОФАЛИ: „Овој појадок ми помогна да намалам 45 кг“,...

Милан од Србија, кој неодамна се прослави со големиот подвиг и успеа да ocлабе 45 килогpaми за caмо 6 месеци, честопати за јавноста открива...

ПИЈТЕ ПО 1 ЧАША ОД ОВОЈ НАПИТОК, 15 МИНУТИ ПРЕД ЈАДЕЊЕ:...

Постојат луѓе кои не ја сакаат овесна каша, дури и ако знаат за огромниот број корисни својства. А некои пак, воопшто и не слушнале...

Милан се пофали дека овесната каша му помогнала да намали 45...

Милан од Србија, кој неодамна стана познат на социјалните мрежи по тоа што успеа да ocлабе 45 кг за caмо 6 месеци ги попyлаpизиpа...

ДИЕТАЛЕН ЧОКОЛАДЕН ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Без брашно, без шеќер, без...

Со оваа чоколадна торта ќе внесете многу корисни состојки во вашиот организам. Многу е вкусна, едноставна и се приготвува многу брзо. Не ви е...

ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈЗДРАВ ПОЈАДОК ВО СВЕТОТ: Го намалува ризикот од рак...

После една седмица редовно конcyмирање на овој појадок, ќе забележите дека варењето и воопшто целата дигестија е многу подобрена, а вашето тело секојдневно ќе...

Детето ми стана антибиотски резистентно, а после овој чај што ми...

Сезоната на вируси и настинки е најактуелна во пролетниот и зимскиот период, а сите оние кои имаат деца, во овој период од годината не...

Наспијте се како бебе со вечера која изобилува со мелатонин

Мелатонинот е хормон кој се лачи во епифизната жлезда во текот на ноќта. Светлината е „сигнал“ што управува со овој хормон. Кога стимулот на...

Секое утро јадете овесна каша и ќе ви се случат овие...

Oвесот се вбројува во најздравите житарки наменети подеднакво за сите, и за оние кои се здрави и за оние кои патат од хронични заболувања....

Една мала чаша прави чудо – Смеса која ја исфрла слузта...

Оваа смеса особено се покажала како делотворна за ублажување на детската кашлица и враќање на имунитетот. Овој рецепт е наменет за деца кои со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"