Дома Тагови оцет

Таг: оцет

ЕВЕ КАКО ДА ГО НАМАЛИТЕ ВИСОКИОТ ПРИТИСОК СО ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ: Запамтете...

Ако имате проблеми со висок к рвен притисок, обратете внимание на овој корисен совет кој го објасни д-р Ненадиќ. До појава на висок к...

ЗА ЧИСТА И СЈАЈНА ЧЕШМА БЕЗ БИГОР: Направете „облоги“ од 2...

Здраво на сите. Сакам со вас да споделам и тестирам еден метод за чистење на бигорот од чешмата кој неизбежно, со текот на времето...

Испрскајте ги прозорците на автомобилот со оцет: Толку е добар овој...

Конечно дојде топлото време и сите убавини кои ги носи со себе. Температурите полека започнаа да растат а прозорците се постојано отворени обезбедувајќи секогаш...

Мед, ореви, оцет и лук: Лекуваат од глава до пети, а...

Овој природен лек помага при заболувања на грлото, неправилно варење, слаба циркулација и метаболизам во организмот. Исто така се препорачува за болести на срцето,...

Како да им ја вратите белината на пожолтените апарати во домаќинството

Секој од нас, особено жените се нервираат кога белата техника ќе добие жолтеникава боја. Истото важи и за старите телевизори и монитори, куќиштето од...

Помешајте ги овие две состојки и ќе го добиете најмоќниот лек...

За голем број болести, особено хроничните, природните лекови се најдобри. Нема штетни ефекти и многу е поевтино. Со првиот силен ветер во студените денови започнуваат...

Дерматолог: измешајте ги овие две состојки и темните дамки од лицето...

Старечките дамки и темните дамки кои се јавуваат на лицето, за многумина претставуваат проблем кој влијае врз самодовербата. Најчесто овие дамки се појавуваат на лицето,...

Сосетката ми го откри овој трик: сега алиштата ми се бели...

Станува збор за неколку методи кои се едноставни а многу ефикасни. Во тоа се состои нивната генијалност. Јас пробав, пробајте и вие, нема да...

Сите стари тепсии сакала да ги фрли, но сосетката и дала...

Од постојано изложување на топлина и масни испарувања, тавите и тенџерињата ја губат својата боја и облик. Честопати јадењата претекуваат, се запекуваат и сите тие...

За ВИТАЛНОСТ: моќен и докажан лек за КОСКИ и ЗГЛОБОВИ

Направете природно средство од јаболкова киселина и јајце за да го зајакнете организмот. Имате проблем со коските или сте често уморни? Во тоа може да...