Дома Тагови освежителна торта со јагоди

Таг: освежителна торта со јагоди

Никој не ми веруваше дека ја направив за 10 минути, па...

Оваа торта мора да ја направите додека има свежи јагоди. Во секој случај, може да се прави и со замрзнати јагоди, но свежите се...

ФРЕЈЗЕР ТОРТА: Совршена комбинација од чоколадо и јагоди, сите го изедоа...

Oваа француска торта со јагоди го носи името Фрејзер. Веднаш ја забележав и некое време читав позитивни коментари под рецептот и само чекав прилика...

Брза и лесна сезонска торта, се подготвува за многу кратко време,...

Рецепт на Виолета од Летина Кујна. Брза и лесна торта која може секој да ја направи. Се подготвува за неполн половина час, а е...

Торта со јагоди и пишкоти – се приготвува брзо и лесно,...

Тортата со јагоди и пишкоти мора да ја направите додека има свежи јагоди или малини. Се приготвува многу брзо и лесно, а прекрасно изгледа....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"