Дома Тагови опстипација

Таг: опстипација

Цревата можете да ги научите секој ден да се празнат во...

Многумина од докторите советуваат дека целокупното здравје на организмот зависи од правилната работа на цревата. За ова се напишани бројни книги и статии. Цревата може...

Дали знаевте дека на телото постои копче за празнење на цревата?...

Веројатно секој од нас барем еднаш во животот доживеал непријатна епизода со дигестијата: Опстипација, дијареа или подуеност. Од запек или опстипација патат милиони луѓе,...

Комплетно чистење на цревата – за 80% подобар од лаксативите!

Го нарекуваат БОЛНИЧКИ ЏЕМ, бидејќи бил испитуван кај пациенти кои имале тешка форма на опстипација. Многумина за него велат дека е толку ефикасен што...

Соња од Струга: Не се празнев со денови, а сега цревата...

Можеби решението за секого е индивидуално, но еве кај Соња што помогнало: Почитувани, се викам Соња, живеам во Струга. Проблеми со опстипација имам барем шест...

Зошто е важно правилно да се дигестира храната и како тоа...

Здравата исхрана до пред десеттина години беше своевиден предизвик, а за новиот тренд слушавме на телевизија, читавме на интернет и дознававме од разни прилози...

ЧУДОТВОРНИОТ СУСАМ: лек против тромбови, хемороиди, изгореници

Маслото од сусам претставува добра превенција против создавање на тромбови, но и против нередовна столица и опстипација. Се препорачува и за отстранување на цревни...

МЕДИЦИНСКИ ЏЕМ: само 1 лажица од овој џем прави чудо за...

Многу е важно да се излекува опстипацијата, не само поради болките туку и затоа што штетните материи треба да се исфрлат од телото што...

Благодарение на жена ми сега редовно ги празнам цревата и немам...

Со овој напиток кој содржи јаболко и ленено семе успеав редовно да ги празнам моите црева. Рецептот случајно го дозна сопругата од некоја нејзина пријателка...

Ако имате маснотии: ЧУДО од појадок со кефир, ленено, суви сливи…за...

Голем број експерти го препорачуваат овој појадок. Преполн е со витамини и минерали кои се многу важни за нашето здравје, за изгледот на косата,...

Препарати со сол за кожни рани, за циркулација, запек, вкочанетост, болки,...

Сува сол се става на рана што крвари. Кога се става солта, болното место ќе боли, но затоа пак крвавењето престанува, а раната ќе...