Дома Тагови опстипација

Таг: опстипација

Колач за запек: цревата проработуваат и полесно се празнат

Потребни состојки: 100 г мелени ореви 80 г овесно брашно 50 г овесни снегулки 30 г суво грозје (суви сливи, суви смокви, урми) 4 јајца 2 белки 1 прашок за печиво 1...

Само една лажица ќе ви ги испразни цревата во рок од...

Само една лажица од овој природен лек ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од натрупаните отрови. Нашите...

Ако ве мачи опстипација – ова е лекот за вас

Од сите пореметувања на кои се изложени цревата, најзачестеното е хронична опстипација. Причината за болеста пред се’ лежи во недоволно движење и намерното запирање...

Со овој утрински напиток цревата ќе ги празните неколку пати во...

Лекарите обично тврдат дека мрзливите црева и нивното нередовно празнење се главниот виновник за вишокот на масно ткиво кое се таложи на стомакот, бидејќи...