Дома Тагови облека

Таг: облека

Секогаш ставам една лажичка црн пипер во машината за перење, а...

Речиси секогаш она што е генијално, всушност е многу едноставно. Состојките кои ги „сакаат“ алиштата се многу евтини и достапни, па може секој да...

Сите ги сушевме алиштата вака, а сега има нов, тројно побрз...

Повеќето од нас што немаат машина за сушење на алиштата, истите ги сушат во станот или на тераса, на позната „жица за сушење алишта”....

Сосетката ми го откри овој трик: сега алиштата ми се бели...

Станува збор за неколку методи кои се едноставни а многу ефикасни. Во тоа се состои нивната генијалност. Јас пробав, пробајте и вие, нема да...

Клетвите стигаат преку сол и шеќер, позајмени алишта и пари –...

Секоја позајмена работа може да биде урочена: клетви може да стигнат и преку пари! Алишта, чевли, мебел и други предмети имаат својства да ја впиваат...

Излечете го туморот со зелена облека, рбетот со сина а тироидеата...

Еве една информација која особено ќе ги интересира жените. Дали знаевте дека бојата на вашата облека влијае врз здравјето на вашето тело? Еве што секоја...

Зошто некои носат облека наопачки и што прават за да привлечат...

Во народните верувања задолжително постои носењето на облека, најчесто гаќи, превртени наопачки. Повеќето ова го прават за да доживеат некое пријатно изненадување, а некои...

Дали знаете што е калиум перманганат? Е кога ќе дознаете и...

Идеал за секоја домаќинка е чиста, бела како снег облека, која мириса на свежина. Кон ова тежнее секоја домаќинка. Меѓутоа, често се случува да погледнеме...

Ако имате мозолка на овој дел од телото ВЕДНАШ обратете се...

Пилонидалниот синус се појавува на почетокот од задникот, на „тртката“. Се состои од отпадни состојки од кожата и влакната. Враснатите влакна предизвикуваат формирање на...

Еве како алиштата да ви бидат повторно бели како снег

Идеал за секоја домаќинка е чиста, бела како снег облека, која мириса на свежина. Кон ова тежнее секоја домаќинка. Меѓутоа, често се случува да...

Еве која долна облека е опасна по вашето здравје

Повеќето гинеколози не препорачуваат носење на танги бидејќи станува збор за тенко парче долна облека која често се изместува и трие, а поради тоа...