Дома Тагови нутела

Таг: нутела

ДОМАШЕН ЕУРОКРЕМ: „Децата ми велат дека е ист-НУТЕЛА“

Веќе некое време правам различни варијации на чоколаден-лешников намаз (замени за Нутела), но моите девојчиња постојано ми велат дека сепак им е највкусна онаа...

Домашен и едноставен рецепт за Нутела, по препорака на нутриционист –...

Домашна нутела - направете домашен намаз од чоколадо и лешници. Дали знаевте дека можете да направите домашна нутела за само 15 минути? Потребни ви се само...

Домашен еурокрем без адитиви кој е поздрав од купечкиот а добивате...

Никој нема да го одбие овој фантастичен крем. Рецептот за домашна Нутела е доста едноставен, а добивате речиси 1,5 килограми од ова слатко задоволство....

Превкусни кроасани со нутела, први ги снемува на родендените!

Потребни состојки: 200 мл млеко 200 мл јогурт 1 квасец 50 г 900 г брашно 1 јајце 2 лажички шеќер 1 лажичка сол и уште: 100 г нутела 250 г путер/маргарин Постапка: Одвојте малку млеко, загрејте...

ТОРТА ЧИСТА СЕНЗАЦИЈА: а ќе видите и зошто!

Потребни состојки: 150 г лешници (потпечени, излупени, крупно насечкани) – 1.ред За кора – 2.ред: 6 белки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно За крем, жолт и чоколаден: 6 жолчки 100 г...

ЗЛАТНИ КИФЛИ: Совршени кифли, меки како душа и сите се еднакви...

Потребни состојки: 400 мл јогурт 300 мл вода 200 мл масло 2 големи лажици шеќер 1 голема лажица сол 1 голема лажица квасец 2 јајца 1 кг и 100 г брашно +- Фил: Нутела...

Рајски десерт – ФАНТАСТИЧНА ТОРТА која не се пече, а потребни...

Торта која многу брзо се приготвува и што е уште подобро – не се пече и потребни се само 4 основни состојки. Потребни состојки: 500 г...

Најубавата торта Ferrero Rocher: готова за 20 мин без печење

Брза и без печење FERRERO ROCHER торта, која е погодна за апсолутно секоја пригода, бидејќи делува многу богато и декоративно. Можете секогаш да ја послужите...

Без печење – Нутела Чизкејк – совршено уживање за вашето непце

Потребни состојки: 280 г чоколадни бисквити (од оние со кафеава боја) 100 г растопен путер 560 г крем сирење 85 г шеќер во прав ...

Елка со нутела – празнично лепче

Потребни состојки: Половина квасец (или едно лажиче сув квасец) 1 шоља млака вода 2 -1/2 шољи брашно 1 лажиче сол 1 лажица шеќер Половина шоља нутела Пченкарно брашно 1 матено јајце на...