Дома Тагови новогодишни колачи

Таг: новогодишни колачи

СИТНИ КОЛАЧИ СО ОРЕВИ – ШЕПИ: Рецепт кој се подготвува со...

Кој уште не слушна за „шепи“? Колачите за кои сосем сигурно постојат безброј различни рецепти, а сепак за сите нив, некои работи се речиси...

СЛАТКИ ШИШАРКИ: Без модли и калапи, потребна ви е само лажица...

Рецептот ни доаѓа од Русинката Наташа која секогаш е полна со нови идеи и ги има најинтересните рецепт. Овојпат таа направи новогодишни медени шишарки...

Новогодишни медени колачи со мирис на цимет и ројал-глазура – многу...

Фотографии, презентација и објаснување на рецептот: Аница Обрадовиќ Живковиќ. “Моите први медени колачиња по рецептот на нашата драга Вишња Вишња – Ви благодарам драга...

Украсни ситни колачи, од 1 кг брашно добивате 100 вкусни колачиња,...

Потребни состојки: 1 кг брашно 400 г шеќер 4 јајца 2 прашок за печиво 500 г путер/маргарин 1/2 лимон - сок малку рендана кора од лимон Постапка: Сите состојки замесете ги, ставете ги...

Многу брзи, едноставни а декоративни и вкусни новогодишни колачиња

На овие колачиња најмногу им се радуваат децата, но и возрасните, затоа што имаат предобар вкус, неодолив мирис, но и многу се декоративни. во...