Дома Тагови народна медицина

Таг: народна медицина

ДОМАШЕН СИРУП ЗА ЧИСТЕЊЕ НА АРТЕРИИТЕ: Преку цела зима го пиеме...

Овој домашен лек од лесно достапни намирници и природни состојки ни го испрати Ирена Здравеска. Освен што овој сируп е наменет за чистење на...

Вера никогаш не била на лекар и ништо не ја боли...

Вера Хрусталева вели дека никогаш никаква болест немала и дека не потрошила ниедна паричка за некаков лек од аптека, ниту некогаш се пожалила на...

Кога црниот дроб е полн со тoксини, вие се дебелеете –...

Кога црниот дроб е полн со т оксини, не може правилно да ги извршува неговите функции, па започнуваат да се натрупуваат масти и телото...

КАКО БРЗО ДА СЕ СПУШТИ НИВОТО НА ШЕЌЕР ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ: Вкусен...

Можете да го намалите нивото на шеќер во к рвта на многу едноставен начин после оброк богат со јаглехидрати! Нивото на шеќер во крвта...

РЕЦЕПТ НА Д-Р МАРИО: Природен крем за лекување на псоријаза, себореа,...

„Денес сакам да ви откријам еден одличен рецепт за приготвување на лековит крем со кој може да се третираат најразлични кожни заболувања, себореа, псоријаза,...

Нема посилен природен антибиотик од него: го подобрува памтењето и ги...

Како силен природен лек, единствено маслото од диво оригано може да му биде конкуренција. Меѓутоа, овој природен антибиотик чија главна состојка е ренот, има...

ЛЕК ЗА ЗАПЕК: Во чаша млеко ставете 1 лажица природен лаксатив...

I Рецепт: Сок од јаболко и морков, се пие наутро и со редовна употреба ја регулира дигестијата, го подобрува варењето и ги решава проблемите...

ДОМАШНА ОБЛОГА за шилци во пета, артритис, реума и болки во...

Овој рецепт иако не доаѓа од нашите краишта, се надоврзува на традицијата која кај нашиот народ е позната уште многу одамна како облога од...

ОВАА ЗИМА ДА НЕ ЗАКАШЛАТЕ: Ефикасен домашен сируп за прочистување на...

Ловоровите листови се користат за приготвување на сируп кој го чисти респираторниот систем, ја смиpyва кашлицата и помага кај грлоболки и бронхитис. Листовите на...

РАСТЕ ВО СЕКОЈ ДВОР, А ШТОМ ГО ЗАЛЕЕТЕ СО МАСЛО, СТАНУВА...

Се вели дека ако во дворот имате многу џунџулиња, мувите нема да ви доаѓаат на гости затоа што не го сакаат нивниот мирис. А...