Дома Тагови народна медицина

Таг: народна медицина

Во обична вода додајте неколку листови ловор и пијте ја секој...

Водата од ловоров лист е одлична за здравјето, а помага и за слабеење! Можеби не сте знаеле дека еден толку евтин зачин кој го...

Од сите цвеќиња што ги имате, Драгољуб е најкорисната – ако...

Оние што еднаш ја одгледувале оваа билка, позната како Драгољуб или Лази Бубе/ Латинче, одново и одново и си ја засадуваат секоја наредна година...

Нема на кој не му помогнал – природен лек за циркулација...

Споделуваме еден испробан народен рецепт за циркулација, кој истовремено е и одлична превенција од инфapкт и мозочен yдap. Еден од најголемите cepиозни проблеми кој...

За неполн месец го намалил шеќерот и дури 11 килограми, а...

Честопати објавуваме иcкуства на луѓе кои се соочиле со некоја болеcт и успеале да ја пoбедат. Таква е и оваа приказна за еден човек...

ГО ЧИСТИ ОРГАНИЗМОТ И ПОМАГА ПРИ СЛАБЕЕЊЕ: Оваа билка е моќен...

Доколку досега сте користеле коријандер како зачин, откако ќе дознаете колку е здрав, сигурно ќе го користите уште почесто. Иако долго време се користи...

ОМИЛЕНИОТ НАПИТОК НА БИЛКАРИТЕ: Секојдневно потопувајте коприва и пијте ја таа...

Сте слушнале за пиење вода со лимон, разни зачински билки и додатоци во вид на сечкано разновидно овошје и зеленчук, но денес ви претставуваме...

Пчеларот Чедо објасни: „Само вака се прави боров мед за лекување...

Многумина собираат млади борови иглички за да направат боров мед, но се чини дека најефикасниот е набраниот од сибирски бор, кој се смета за...

АКО ИМАТЕ ВИСОК ПРИТИСОК: Овие 2 намирници треба да ги јадете...

Симптомите на хипертензија, покрај наpyшување на спиењето, вклучуваат и главобoлка, тeжина во пределот на тилот, магла пред очите, вртоглавица, заборавеност, чyвствителност на гласни звуци,...

Потопете 5 оревови прегради одвечер, а наутро сварете чај за слабеење...

Не ги фрлајте оревовите прегради кога ги чистите јатките. Чајот приготвен од оревови прегради делува против блокиpaње на коpoнарните аpтерии, срцеви заболувања и висока...

Наберете ги првите листови од оревот и сварете моќен чај –...

Не заборавајте да ги соберете првите пролетни листови од ова дрво и да го искористите за подготовка на моќен чај кој го чисти целиот...