Дома Тагови напиток за болно грло

Таг: напиток за болно грло

На секој половина час пијте по една лажица и болката ќе...

Во зависност од тоа дали воспаленото грло е предизвикано од вирусна или бактериска инфекција, може да се лекува самостојно или со помош на лекар...

Изутринава се разбудив со бoлкa во грло, го направив овој лек...

Изутринава се разбудив со б олка во грло: го направив чајот со црно семе и не се покајав! Сабајлево се разбудив со б олка...

ДОМАШЕН ЛЕК за воспаление на грло и крајници, среќа што го...

Г нојната ангина е позната и како воспаление на крајниците. Тие служат за спречување на влезот на бактериите и виpycите низ грлото, исто како...

Древен рецепт за искашлување и воспалено грло: особено помага кога се...

Повеќето б олки во грлото се предизвикани од вирусни инфекции, најчесто обична настинка или грип. Б олките во грлото обично поминуваат сами по себе...

Лекот на нашите баби против кашлица и исфрлање на секретот –...

Инфекциите на горните дишни патишта се едни од најчестите акутни инфективни заболувања. Во просек, кај возрасните се јавуваат од два до петпати годишно, а...

Напиток за смирување на кашлицата и болка во грлото – потребни...

За да го приготвите делотворниот рецепт против кашлица, потребни ви се само суви смокви и шеќер. Потребни состојки: 1 филџан смокви 1 филџан шеќер 1-2 филџани вода постапка: Сувите смокви...