Дома Тагови мевлем за хемороиди

Таг: мевлем за хемороиди

Oвој едноставен мевлем ме спаси од маката наречена ХЕМОРОИДИ, па им...

„Oвој едноставен мевлем ме спаси од маката наречена хемороиди, па им го препорачувам на сите, затоа што е проверен рецепт“, вели Нихада Мајсториќ. „Здраво, овој...

9 природни рецепти кои за кратко ќе ги смират хемороидите

Хемороидите се вообичаено предизвикани од: зголемениот притисок на дигестивниот систем, бременост, преголема телесна тежина или поголеми напрегања при празнење на дебелото црево. По педесеттата година...

Oвој мевлем ме спаси од маката наречена ХЕМОРОИДИ, па им го...

Проверен рецепт! Фотографија и рецепт на Нихада Мајсториќ. Здраво, овој мевлем го правам редовно, првпат го направив со маслиново масло и со билката дивизма, а овојпат...

Мене овој мевлем ме спаси од маката наречена ХЕМОРОИДИ, па им...

Фото и рецепт: Нихада Мајсториќ Здраво, овој мевлем го правам редовно, првпат го направив со маслиново масло и со билката дивизма, а овојпат со мед,...

Мевлем или масло за хемороиди од ајдучка трева

Ајдучка трева (лат. Achillea Millefolium) уште позната и како столисник, е една од најценетата и најлековитата билка на нашите простори. Колку што има ливчиња...

Екстра мевлем за болни зглобови и проширени вени (внатрешни и надворешни)

Илина: мевлемот навистина е екстра и им го препорачувам на сите. Особено е добар бидејќи се’ во него е природно и може да се...