Дома Тагови месо

Таг: месо

Мусака со блитва – рецепт

Фото и рецепт: Томовиќ Слаѓана Потребни состојки: 700 г блитва (4 врзопи) 400 г мелено месо 1 главица кромид 1 шолја ориз претходно сварен 3 јајца 1 шолја млеко Зачини Постапка: 1.Блитвата се обарува,...

КОНЕЧНО – наместо класична диета, режим на исхрана со кој резултатите...

Стотици илјади луѓе ја држат оваа диета, а на социјалните мрежи закачуваат фотографии на кои е очигледна трансформацијата на нивното тело. Велат дека го...

Докторска диета од 90 дена – гарантира резултати

Сите што ја пробале оваа диета се презадоволни: никогаш не сте гладни, а слабеете полека но сигурно! Месечно се слабее од 4 до 7 килограми,...

Јадете се, а сепак слабеете – во што се крие тајната...

Ако сакате да јадете, а сепак да бидете слаби, тогаш хроно-исхраната е вистинското решение за вас. Иако е смислена во Франција уште во 1986....

Мојата пифтија (пача) е готова!

Фото и рецепт: Славица Георге Се варат две свински ноџиња и 1 кг свинско месо (удина) во 7 литри вода, се додека месото да започне...

Домашна пита со месо готова за 40 минути – детален рецепт

  Потребни состојки: ​ За тесто: ​ 200 г меко брашно 200 мл топла вода Лажичка сол Масло по потреба ​ ФИЛ: ​ 2 поголеми главици црвен кромид 400 г мешано мелено месо од УКА Комерц 800 г компир 1...

Со диетата на Жан Митрев – за 7 дена се губат...

-Направете пауза со диетата шестиот и седмиот ден, па започнете од почеток осмиот ден. Кај примена на било која диета, неопходно е таа да биде...

Можеби најдобриот начин на исхрана во светот – ФЛЕКСИТАРИЈАНСТВО

Флекситаријанство е кованица од два збора: флексибилно и вегетаријанство. Зазема високо место на листите од најдобри диети, а се темели на растителни намирници, додека...

Диета која го освои светот – ШВЕДСКА ДИЕТА

Шведска стана првата развиена земја која подготвува национални насоки за исхрана со кои ќе ги отфрли општоприфатените догми за немасната храна, а советува исхрана...

Овој режим на исхрана трае 1 седмица а можете да ослабете...

Основа на овој режим се домашни варива богати со хранливи состојки. Диетата со супа е базирана на течнни оброци кои се лесно сварливи и...