Дома Тагови месо

Таг: месо

ПИЛЕШКИ РАЖНИЧИ СО СЛАНИНА: Гурманско јадење за мерак, како од најдобрата...

Направете многу вкусни и сочни пилешки ражничи со сланина како да излегле од најдобрата кафеана, а можеби и уште подобри. Колку и да направите...

ОТСЕГА САМО ВАКА ЌЕ ГО ПОХУВАТЕ МЕСОТО: Нема да биде суво...

Лесно и брзо направете похувано бело месо полнето со шунка и кашкавал, исто како да го приготвиле во најелитните ресторано. Отсега само вака ќе...

ПИЛЕШКО ВО СОС ЗА 20 МИНУТИ: Едно од најбрзите и најевтините...

Ова е едно од најбрзите јадења за кое не треба да извалкате многу садови, сè се приготвува во една поголема тава на рингла, и...

ПИЛЕШКО ВО СОС ОД ЛУК: Едноставна комбинација, а каков вкус –...

Подгответе го ова вкусно пилешко месо со лук и добиете многу вкусен ручек кој го слуѓат само во елитните ресторани. Кога пилешките филети ќе...

ЌОФТЕ-ЌЕБАП: Никогаш не бил повкусен и полесен, прсти да излижеш

Се подготвува многу брзо и едноставно со намирници кои веќе ги имате во кујната. Во оригиналниот рецепт ќофте-ќебапот се приготвува со мелено јагнешко месо,...

ТАЈНАТА Е ВО МАРИНАДАТА: Рецепт за празнични наjсочни ребра

Поздрав драги пријатели и почитувани домаќинки и домаќини. Денес ќе ви презентирам рецепт за подготовка на најсочните ребра. Целата тајна всушност е во маринадата...

КАКО ЧИПС – КРЦКАВА РЕШ ПЕЧЕНА КОЖА НА ПРАСЕЧКО ПЕЧЕЊЕ ОД...

Испеченото месо на овој начин добива неодолива сочност, се топи во уста, но она што е најважно кај прасечкото печено месо, е неговата крцкава...

СВИНСКИ РЕБРА СО МЕД: Е, ова е нешто што не смее...

За празничните денови сите приготвуваат најубави јадења за свечената трпеза. Овие ребра може да ги ставите на списокот, бидејќи навистина се извонредни. Имаат одличен...

НЕ ВИ Е ПОТРЕБНА МАРИНАДА: 1 состојка многу подобро го омекнува...

Месото се користи во исхраната на човекот од неговите почетоци и во светот постојат речиси милиони начини за негово подготвување. Но, со текот на...

СОЧНИ ЌОФТИЊА ПЕЧЕНИ ВО КРОМИД: Одозгора гарнирани со рендан компир и...

Еве една интересна идеја за ручек. Се замесува тесто за ќофтиња, се прават топчиња и се редат во тава врз сечкан кромид. Доколку ги...