Дома Тагови месо во тегла

Таг: месо во тегла

Месо во тегла – меко и сочно, највкусно, кој пробал знае...

Како да направите селско месо за 20 минути или гулаш за 10 минути...компир манџа за 15 минути - многу едноставно: со месо од тегла....

Месо во тегла за зимница, кој пробал знае!

Фото и рецепт: Снежанка Жанче После пиперки на секаков начин, треба да се стави и нешто мрсничко за зимница. Еве го мојот рецепт за месо...