Дома Тагови менструален циклус

Таг: менструален циклус

„КОГА ЖЕНАТА ЌЕ НАПОЛНИ 50 ГОДИНИ, ФИЗИЧКИ ИЗГЛЕДА КАКО ДА ИМА...

Кардиоваскуларниот хирург д-р Емир Солаковиќ привлекува внимание со своите изјави за здрав начин на живот, пред сè затоа што на гледачите им се обраќа...

6 причини зошто менструацијата ви доцни, a причината не е бременост

6 причини зошто менструацијата ви доцни, a не сте бремени. Првото нешто што ни доаѓа на ум на нас жените кога се споменува менструалниот...

Месечниот циклус не е ист во 20, 30 или 40-тите ...

Менструацијата веројатно не е баш омилениот месечен настан кај ниту една жена, особено кога таа е болна и проследена со разни непријатности. Еден месец доцни,...

Чај од малина и капина за прочистување на крвта кај жени,...

Овој чај има слатко-горчлив вкус, одличен е против дијареа, цревни воспаленија, прочистување на крвта, за жени кога имаат болна менструација, за опуштање на мускулите....

ПМС Диета: јадете го ова пред циклус – килограмите сами ќе...

ПМС е поврзан со лачење на хормоните естроген и прогестерон, а со помош на одредени намирници може да се чувствувате подобро, но и да...

Која храна треба да се одбегнува за време на менструалниот циклус

ШЕЌЕР Имате несовладлива желба за благо? Чоколадата и слатките имаат неодолив вкус, но зголемениот внес на шеќер ќе ве направи несреќни и вие ќе имате...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"