Дома Тагови мед од борови иглички

Таг: мед од борови иглички

Сируп од борови иглички за лекување на кашлица, бронхитис и силен...

Поради големата количина на витамин Ц, производите од борови иглички може да се користат како превентива против настинка и грип во текот на целата...

Сируп од борови иглички за бронхитис, кашлица и силен имунитет

Борот е иглолисно дрво, широко распространето во Европа, а лековитите борови иглички се лесно достапни за секого. Боровите иглички не се веројатно најочигледниот избор...

Лековит мед од ловор, лист од жалфија и борови иглички за...

Боровите иглички веројатно се најдобриот избор во потрагата за лековити билки, бидејќи содржат изненадувачки високи количества на витамин Ц во однос на другите видови...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"